Kerem Hasanoğlu genç evetşta gerçekleştirdiği yatırımlar, ulusal ve uluslararası çtuzakışmalarla tanılamanmaktadır. Kendisi ilk, midi ve lise öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Önce Bilkent Üniversitesi Iktisat kısmınde öğrenim görmüş, peşi sıra Bilkent İşletme Vukuf Yönetimi kısmınü bitirmiştir.
Türkiye tarihinde ilkkez, bütün öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek projeler üretmesiyle “şuurlu Torlakler” hareketi hayata cemaziyelevveltir. Bir sene sürmesi planlanan devinme emniyetsiz alakalı görerek yüzbinlerce gencin ülke sorunlarına dahil olmasını elde etmiştır. Türkiye’deki en majör gencelme hareketi olarak 2,5 sene sürerek normalarkaü bir sertlımla rekor kırmıştır. Kerem Hasanoğlu, Milli Eğitim bilimi Bakanı, Toyluk Spor Bakanı ve YÖK Reisı ile protokoller imzalamıştır. Bu kurumlara da içtimai problemlerın çözümü ciğerin tarihlerinde ilk posta protokol imzalatarak içtimai konularda beraberinde devinme etmelerine öncülük etmiştir.
Kerem Hasanoğlu, iş yaşamında birgeniş farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanılamanmaktadır. Aynı zamanda Amerikalıın Los Angeles kentinde UCLA (University of California) bile yürek eğitimi almıştır. Burayı da majör bir muvaffakiyetyla birincilikle tamamlamıştır.
İleri derecede ingilizce alim Hasanoğlu; uluslararası projelere bile örutubet vererek birgeniş proje ve çtuzakışmayı hayata geçirmiştir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu ile bile Pediatri konularında birgeniş muvaffakiyetlı çtuzakışcevher imza atmıştır.
Gene ulusal anlamda gerçekleştirdiği projelerden “Herşey Sevgiyle Adım atar” projesi mülteci çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki ayrımındalığı arttırarak bütün toplumun, sanatkârların, sporcuların ve ünlü isimlerin desteğini bile almıştır. Bu çtuzakışmaların sonucunda Dünyanın en majör kurumlarından olan IPA World tarafından Amerika ve diğer ülkelere sistem gösterilmek üzere Hasanoğlu’ndan onay istenmiştir.
Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumunun esaskanlığını yürütürken, Kerem Hasanoğlu aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu’yla bu arada Uluslararası bir kurumun başlangıcında olan ilk Türkler olarak ülkemiz ciğerin alım kaynağı olmuşlardır.
Ayrıca Kerem Hasanoğlu; birgeniş vakıf ve uluslararası kasılmaa, çtuzakışmalar ve projeler dair takviye vermektedir.