Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim bilimi sektöründe karı olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası enerjik çdüzenışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı rabıta Türkiye’nin en oylumlu özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı biraşkın deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko